Aptiv Services Poland S.A.

Wyzwanie: Zdając sobie sprawę, że w dobie natłoku informacji zewnętrznych które docierają do nas z każdej strony, pędem życia, przemęczeniem, stresem związanym z wyzwaniami zawodowymi oraz życiem prywatnym większość ludzi może wykazywać objawy wypalenia zawodowego, przemęczenie, rozdrażnienie czy irytację. Jednym z efektów takiego stanu jest zmniejszenie jakości wykonywanej pracy, gorsza koncentracja i samopoczucie, co dalej może skutkować różnymi konsekwencjami. Chcąc pomóc pracownikom w uporaniu się z powyższymi problemami zdecydowaliśmy się przygotować cały program mający na celu uświadamiać i pomagać w trudnych sytuacjach.

Rozwiązanie: W roku 2018 rozpoczęliśmy cykl szkoleń i spotkań dla pracowników związanych z tematyką zdrowia psychicznego oraz technik radzenia sobie ze stresem (zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym). Spotkania odbywały się cyklicznie z doświadczonym psychologiem i cieszyły się ogromną popularnością wśród pracowników firmy Aptiv. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom pracowników w roku 2019 uruchomiliśmy nowy program pod nazwą Aptiv Wellbeing w skład którego wchodzą 3 moduły tematyczne (zdrowie psychiczne, odżywianie, aktywność sportowa). W każdym z modułów przygotowaliśmy spotkania z ekspertami, wywiady, konkursy z nagrodami oraz materiały edukacyjne. W celu wdrożenia programu Aptiv Wellbeing uruchomiliśmy na platformie wewnętrznej specjalną dedykowaną stronę poświęconą wspomnianej wcześniej tematyce. Dodatkowo cyklicznie wysyłamy pracownikom informacje o aktualnych wydarzeniach, spotkaniach czy publikacjach na danych temat. Komunikacja pojawia się również na monitorach oraz plakatach.

Efekty: Jesteśmy w trakcie trwania programu – jednak już na chwilę obecną widać pozytywny feedback od pracowników. Opinie które do nas wracają wskazują na to, że pracownicy bardzo cenią sobie możliwość spotkań z profesjonalistami w zakresie zdrowia i rozwoju.