Sowiński i partnerzy

„Firma odpowiedzialna cyfrowo, moim zdaniem kładzie nacisk na rozwój pracownika w obszarze wykorzystania nowych technologii i poprawiania dzięki niemu efektywności pracy. Programy i aplikacje komputerowe (także te oparte o algorytmy nazywane sztuczną inteligencją), powinniśmy postrzegać jako narzędzia. Powinniśmy przede wszystkim widzieć w nich urządzenia, które pozwalają dostarczać naszym Klientom jeszcze lepszy produkt, ale niekoniecznie wyłączają z całego procesu wytwarzania produktu pracownika. Firma odpowiedzialna cyfrowo powinna więc zatroszczyć się o edukację swojego personelu, tak aby pracownik zrozumiał, że urządzenie nie eliminuje go z ryku pracy, ale stwarza nowe możliwości i wyzwania.


Korporacyjna odpowiedzialność cyfrowa to świadomość, że sukces firmy opiera się na ludziach, którzy potrafią korzystać z nowych rozwiązań technologicznych i dzięki nim lepiej ze sobą współpracować. Moja firma to Kancelaria prawna. Dla nas kluczowy jest dostęp do aktualnej wiedzy prawniczej, przepływ wiedzy oraz umiejętność kontrolowania i zarządzania czasem poświęcanym pracy nad projektami. W ostatnich miesiącach rozpoczęliśmy wdrażanie aplikacji ułatwiającej zarządzanie czasem pracy, raportowanie wykonanych czynności oraz wspomagającej komunikację w zespole i delegowanie zadań.


W firmie staramy się, aby każdy pracownik miał dostęp zarówno do programów prawniczych, jak i aplikacji wspomagających zarządzenia swoim czasem. Pracownicy mają możliwość uczestniczenia wraz z partnerami naszej Spółki w webinariach poświęconych określonym programom komputerowym. Ponadto każdy z pracowników może zwrócić się do wspierających nasz zespół informatyków. Szkolenia prowadzone przez naszych informatyków przeznaczone są dla wszystkich pracowników naszej firmy.”


Robert Sowiński

Sowiński i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych i Doradcy Podatkowego sp. p.