SilesiaWorks

„Firma powinna zatroszczyć się przede wszystkim o nowoczesne narzędzia komunikacji wewnętrznej dla pracowników, tzn. wszelkiego rodzaju komunikatory oraz kanały dyskusyjne. Mam na myśli bardziej współczesny sposób prowadzenia dyskusji. Drugim równie ważnym elementem jest ochrona danych pracowników oraz klientów.


Korporacyjna odpowiedzialność cyfrowa jest dla mnie polityką, którą firmy wdrażają w kontekście postępującej cyfryzacji. Trzeba zauważyć, że coraz więcej firm nie technologicznych staje się de facto tymi „technologicznymi”. Trudno prowadzić biznes, nie wspomagając się rozwiązaniami IT.


Sądzę, że mówienie o tym, że roboty zastąpią ludzi jest zbyt daleko idącym uproszeniem. Być może ze względu na optymalizację różnych procesów zmniejszy się liczba stanowisk związanych z administracją. Z drugiej strony powstaną nowe miejsca pracy związane z robotyzacją, sterowaniem różnymi systemami.


Na pewno zmienią się kompetencje poszukiwane na rynku pracy. Pracodawca powinien zwrócić uwagę na szkolenia i podnoszenie kompetencji cyfrowych pracowników, ale także na możliwość przebranżowienia się.”


Paweł Skiścim

Consulting IT